Tworzymy ekologiczne ubrania sportowe i maty do jogi z miłości do Matki Ziemi. Nasze produkty powstają z pasją i dbałością o detale. Wszystkie grafiki zostały zaprojektowane specjalnie dla Freeme przez polskich artystów, absolwentów ASP, miłośników jogi, medytacji i życia mindfulness. Jesteśmy pierwszą w Polsce marką sportową, która wprowadziła legginsy wyprodukowane z plastikowych butelek. Funkcjonalna techniczna odzież, nadal oddychająca, szybkoschnąca a przy tym przyjazna dla środowiska. Dbaj o swoją planetę i wybieraj produkty z recyklingu. Razem możemy zmienić świat.

 

Manifest

Wierzymy w zrównoważony rozwój, który odpowiada na potrzeby dzisiejszego pokolenia, nie ograniczając realizacji potrzeb przyszłych pokoleń.

Marka Freeme zobowiązuje się przyczynić do zmian i zminimalizować wpływ wszystkich naszych procesów na środowisko i społeczeństwo.

Freeme Yoga Manifest
Freeme Yoga fair trade

 

Dostawcy

Dbamy o wysoką jakość produktów. Współpracujemy z dostawcami, którym zależy na środowisku tak samo jak nam. Nasi dostawcy w najmniejszym stopniu wpływają na środowisko i społeczeństwo. Wszystkie nasze tkaniny posiadają certifikat Oeko-Tex Standard 100.

 

Pakowanie

Less is more. Uwielbiamy pakować, ale nie lubimy marnować. W naszym procesie pakowania zredukowaliśmy materiały do minimum.

KARTONOWE PUDEŁKA

100% papier z recyklingu & 100% nadający się do dalszego recyklingu

ETYKIETY

100% papier z recyklingu & 100% nadający się do dalszego recyklingu

Freeme Yoga fair trade
Freeme Yoga ubrania sportowe z recyklingu

 

Tkaniny z recyklingu

Czy wiesz, że podczas produkcji tkanin i włókien z recyklingu zużywa się mniejsze ilości wody i energii? W procesie recyclingu zużywamy mniej zasobów naturalnych i generujemy mniej odpadów. Dzięki temu produkując nasze legginsy i topy zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko.


Polyester z recyklingu

Recyclowany poliester produkowany jest z używanych plastikowych butelek, przeznaczonych do recyklingu. Wykorzystując tego rodzaju włókna redukujemy odpady z tworzyw sztucznych, dając im szansę na nowe życie. Jak to się robi?

1. Zebrane butelki PET są sterylizowane, suszone i kruszone na małe wióry.

2. Wióry są ogrzewane i przepuszczono przez dyszę przędzalniczą w celu utworzenia ciągów przędzy.

3. Ciąg przędzy jest nawijany na szpule.

4. Włókno jest przepuszczane przez maszynę do zagniatania w celu wytworzenia puszystej wełnianej tekstury.

5. Przędza jest następnie belowana, farbowana i dziana w tkaninę poliestrową.

Freeme Yoga legginsy sportowe z recyklingu
Freeme Yoga mata do jogi

 

Korek

Korek jest w 100% naturalnym, odnawialnym, nadającym się do recyklingu i biodegradowalnym materiałem. Jest zbierany w procesie przyjaznym dla środowiska.

Produkcja korka jest uważana za ekologiczną, ze względu na fakt, że drzewo nie jest ścinane, usuwana jest tylko kora. Drzewo nadal żyje i rośnie. Zwykle żyje około 300 lat.

 

Naturalny kauczuk

Naturalny kauczuk uzyskany w zrównoważonym rolnictwie. Jest w 100% biodegradowalny.

.

Freeme legginsy z recyklingu
Updating…
  • Brak produktów w koszyku.